Zachránime Zem ?

Nikola Cvešperová / Patrícia Bohušová, Greenpeaces
Určite si už raz niekto povedal : „ Baťa sa musí aj v hrobe obracať ...“
 A nielen Baťa , ale aj iní významní ľudia , ktorí postavili množstvo fabrík. Týmto chcem naznačiť problém ľudského zmýšľania.
            No dnes sú to už len spustošené miesta , kde sa nič nedeje.
Obyvatelia chceli , aby boli tieto miesta využité , pretože to veľmi potrebovali na ich záchranu. Preto sa rozhodli požiadať vládu, aby nejako dostala na našu planétu, teda aj do nášho mesta Partizánske, bývalých Baťovian, BROWNFIELDISTOV.
Brownfieldisti boli z planéty Brownfield. No boli vytvorení ľuďmi, aby im pomáhali vo vede alebo technike, medicíne či vojne.
Nikto s nimi osobne nemal žiadne skúsenosti , preto sa ľudstvo obávalo ich príchodu na Zem. Veľmi ich potrebovali. Pre záchranu svojho života predsa podstúpia všetko...
Európske krajiny plánovali využiť týchto mimozemských tvorov na prestavbu nevyužitých fabrík na miesta , ktoré sa dajú využiť najmä v prospech medicíny.
Brownfieldisti mali obrovskú silu , takže vedeli takmer za jeden týždeň spraviť zázraky. Všetky káble , všetku tú burinu vytrhali okolo schátraných budov.
Starostovia a primátori sa čudovali, ako rýchlo dokážu títo netvori pracovať a sú tak silní ,že dokážu nahradiť rôzne stroje.
Chceli ľudom dokázať , že sa ich nemusia báť ale chcú im pomôcť. Je veľká škoda že vláda a zdravotníci nemysleli na to , že sa môže stať podobná situácia aká ich ohrozuje na živote dnes.
Postupne sa začala celková prestavba fabrík. Bolo potrebné , aby sa konalo veľmi rýchlo.
Zámerom tejto prestavby bol pokus o vytvorenie nových liekov a nových prístrojov. Ľudí v Európe totiž zasiahla epidémia. Ani tí najstarší , najskúsenejší zahraniční vedci nevedeli o aký druh epidémie sa môže jednať.
Mali tušenie, že ide o umelo vytvorený vírus , ktorý vypustil neznámy nepriateľ na naše územie. Epidémia spôsobovala infekciu kože , kde sa rýchlo vytvorila rana, z ktorej opadávali ľudské svaly .Ľudia umierali hlavne od bolesti. Boli to také bolesti , že pár ľudí radšej spáchalo samovraždu , len aby nemuseli trpieť toľkú bolesť. V karanténach sa ozýval vreskot a neznesiteľný plač. Postupne sa to rozširovalo a ten kto ešte mohol pomáhal.
Preto Brownfieldisti pracovali veľmi rýchlo.
Čím viac sa ľudia a mimozemské tvory snažili vybudovať nové medicínske priestory , tým viac nastávali komplikácie vo vláde v krajinách.
Vláda veľmocí pokladala za zbytočné, aby sa míňali peniaze na výstavby týchto priestorov. Ony mali totiž prostriedky aby sa dostali zo Zeme preč. Ale čo obyčajný ľud? On nemá právo na život ?
Preto obyčajní ľudia nechápali ako takéto niečo môže vláda povedať. Začali protesty v hlavných mestách štátov kde obyvatelia vykrikovali „Tým, čo sme najviac verili ,držíte nad nami nabitú zbraň !“ .Nakoniec bola vláda nútená povoliť...
Občania sa nevzdávali, mali plné zuby vlády. Preto spolu s mimozemskými tvormi pokračovali ďalej. Budovy sa menili na nepoznanie. Rozdelili sa do viacerých pavilónov a všetky boli vymaľované na bielo. Boli to obrovské miestnosti , v ktorých bolo množstvo prístrojov. Všade boli stroje.
Bolo to niečo ako obrovské výskumnícke centrum.
Podarilo sa im vybudovať prístroj , ktorý dokáže vyrobiť účinné látky z muchotrávky červenej. Je to síce jedovatý hríb , ale práve tento hríb mohol zachrániť ľudí pred ukrutnou a bolestivou smrťou.
Nikto si nevedel vysvetliť ako na takýto druh lieku dokázali Brownfieldisti prísť. Obrovským problémom bolo , že muchotrávky červené rástli iba od augusta do novembra.
Preto museli hľadať riešenie ako ju umelo vytvoriť. Brownfieldisti využili ďalšie nevyužité priestory na to , aby sa mohlo pomôcť všetkým ľudom a tento hríb rozmnožiť.
Pomocou chemikov a výskumníkov hríbov sa im po dlhých týždňoch podarilo synteticky nahradiť látky ktoré boli podobné tým , ktoré obsahovala muchotrávka červená.
Oni boli tí , čo sa snažili zachrániť Zem.
No ešte nebolo všetkému koniec. Museli vymyslieť ako ľudom znovu navrátiť stratené končatiny a kožu.
Ostatní , ešte nenakazení ľudia nevedeli ako pomôcť . No čo sa týkalo modernej technológie boli Brownfieldisti o niekoľko desiatok rokov dopredu ako my Pozemšťania.
Dokázali vytvoriť takzvanú 5D tlačiareň. Nedokázala len vytvoriť orgán a vytlačiť ho.
Dokázala dokonca vytlačiť celú ľudskú končatinu. Rukou či nohou sa dalo normálne hýbať.       Bolo veľmi potrebné aby sa nakazená končatina amputovala aby sa vírus nešíril ďalej a prišiť novú končatinu.
Nová 5D končatina bola vytvorená tak , aby ju telo o niekoľko týždňov prijalo.
Takéto niečo sa nikdy nikomu nepodarilo.
Pre ľudstvo to bolo niečo čo sa nedalo pochopiť. „ Ako mohli niečo takéto dokázať ?“Stále sa nechápajúc pýtali. Avšak tieto zázračné bytosti nechceli nič prezradiť.
Vedeli , že ak niečo prezradia , našiel by sa niekto , kto by to využil vo svoj prospech a chcel by na tom získať obrovské peniaze.
Základ tohto všetkého bolo , že aj tí ľudia ktorí nemali ruku či nohu , o ktorú prišli pri autohavárií alebo pri práci mohli znova fungovať tak ako predtým.
            Tieto obrovské centrá sa nazývali BROWNFIELDCENTRUM.
A keď bolo po všetkom zlom, keď nákaza zmizla,  až potom si ľudia uvedomili: „Hodnota človeka nie je v tom, čo urobil pre seba, ale pre iných.“ Albert Einstein .
-->