Prosba z budúcnosti Vám...

Martina Beniačová,
Ahoj,
 Ja som Elsa mám 24 rokov a som z budúcnosti .  Prosím Vás chráňte  si to, čo je Vaše!  Hovorím Vaše ,lebo nám ste to už nezanechali.
   Bývam pri Žiline a nikdy som nespoznala sneh , ani  neviem aký je rozdiel  medzi  jarou a jeseňou  avšak leto viem opísať bezchybne.  Zaujímalo by ma, ako vonia  čerstvý vzduch, ako padá normálny dážď a vôbec  vyjsť  von bez masky.  Nikdy v živote som nevidela  strom .
Mojim snom je napiť sa len tak  z pramienka vody, hrať na lúke futbal , nazbierať kyticu kvetov .  Chovať na  záhrade zvieratká a pestovať  ovocie a zeleninu.  Tužím sa najesť  zdravo a ochutnať ovocie. Pamätám si  keď som po prvýkrát ochutnala jablko.  Nie je nič lepšie na tomto svete ako jesť jablko, žiaľ už ho asi nikdy neochutnám . Vraj ste mali vodu na každom kroku a napriek tomu ste si kupovali  tie hnusné minerálky.  Ovocie ste si mohli kúpiť na každom rohu, ale a vy ste ho nekupovali  lebo to nebolo trendy. Čo by som ja dala  za malý mesiačik mandarínky.  Ľudia vravia , že ste boli všetci rovnakí  a ničili ste všetko čo sa dalo , rúbali ste stromy a tým ste zabíjali  zvieratká . Ničili ste im ich vlastné teritória a preto schádzali dole do miest .  Hrozne ma zarazilo , že namiesto toho, aby ste boli von a chodili  po horách, ste radšej sedeli za počítačom a hrali rôzne hry. Ale ja im neverím všetci ľudia nie sú  zlí, a verím v to že sú aj dobrí  ľudia ako VY a preto tento list posielam práve Vám.
      Prosím  Vás , chráňte to čo sa chrániť dá ! Bojujte o čo sa len bojovať dá !  Nebojte sa , že začnete sami . Lebo aj jeden môže pomôcť  zachrániť  našu planétu.
   Prosím zachráňte seba  pomôžte my zachrániť mňa aj vašu budúcnosť ..
                                   
                                                                                                       S pozdravom
                                                                                                                             Elsa
-->