Rozprávka o princezne Naturelke

Jana Smreková a rómske deti z KC v Podsadku, Krúžok - Dobrovoľník - "Anjel"
Kde bolo, tam bolo, žila raz na krásnom Ľubovnianskom hrade nádherná princezná. Oči mala priezračné ako studničky a vlasy tmavé ako havranie krídla. Milovala prírodu, rastlinky, kvety a zvieratká. Preto sa aj volala princezná Naturelka.
 
Jej kraj pod hradom bol taký čistý, uprataný a pokosený, že to nahnevalo draka Bordeláka. Tak sa drak rozhodol, že jej bude do krajiny sypať smeti a odpadky. Ale princezná so svojimi pomocníkmi všetko cez noc upratala. To nahnevalo draka ešte viac a princeznú uniesol na svoj špinavý  hrad – Hnojník. Vo vedľajšom kráľovstve býval princ Pomáhaj, ktorý ju išiel zachrániť. Došiel k Hnojníku, ale tam bol taký smrad a lietali tam obrovské mäsožravé muchy, že si musel obliecť skafander a koníkovi nasadil dýchací prístroj. Zavolal si na pomoc hasičov, a tí pomocou vody a striekačiek vyčistili nádvorie hradu a zrazu objavili okno vo veži, kde spala omámená Naturelka. Drak sa išiel pozrieť na nádvorie, keď tu náhle sa rozpršalo a z draka silný letný dážď zmyl všetku špinu. On sa pozrel do zrkadla a bol pekný ako okrídlený jednorožec.
 
Ospravedlnil sa princeznej aj princovi i nakoniec bol ich hlavným svedkom na svadbe. A potom žili všetci svorne v zhode s prírodou, kým nepomreli. 


Jana Smreková a rómske deti z KC v Podsadku
-->