Mám sen...

Andrej Purkart,
Mám taký sen...
Je rok 2102. Ľudstvo prežilo ďalšie storočie, ktoré vedci označili ako „apokalyptické“. Je to ale úspech ? Ťažko. Je to iba predlžovanie trápenia. Ľudia žijú v mizérii, dúfajúc že jedného dňa príde zmena. Jediné miesto, kde ešte ruka človeka nerozpútala peklo, je jeden neveľký les v Južnej Amerike. Vedci zistili, že tam existuje kapsľa. Prírodná kapsľa, ktorá je niečo ako záložný plán matky prírody. Kto z nej vyberie semienko a zasadí ho, obnoví nepoškvrnenú prírodu na celej planéte.
 Do toho lesa sa vydala expedícia, v nej aj slovenský dobrodruh Jozef, dúfajúc ,že konečne prinesie slávu svojmu národu. Keď výprava dorazila na miesto a objavila hľadanú kapsľu, Jožo bol ešte stále dezorientovaný. Dlhý let a hot-dog z brazílskej vlakovej stanice mu zamotali hlavu aj žalúdok. Všetci, ktorí sa výpravy zúčastnili, vedeli o Jozefovej túžbe po záchrane sveta. Jeden z bádateľov vybral semienko a podal ho Jožovi. Ten, mysliac si, že ide o jeho každodenné antibiotikum, vzal a prehltol ho.
-Nie ! skríkol bádateľ.
-Čo ? nechápal Jožo.
- Kde si,keď som mal  prezentáciu ? To semienko nepatrí do ľudského tela, rozožerie ho zvnútra !
-Prepáč, asi som vtedy zaspal...
-Zaspal ? To je ale podvod ! V tej knihe písali „Pripravte prezentáciu ako Steve Jobs a oslovte každé publikum“. Asi nepočítali s tým, že sa tam nachádzajú aj také indivíduá ako ty...
-Takže, to zničí aj moje telo ?
-Jasné, že áno ! Len preto, že pochádzaš z krajiny, kde sa pije od rána, to neznamená ,že si nesmrteľný !
-A čo teraz ?
-Teraz nič. Umrieš, pochováme ťa do zeme.
-Aha...A kedy to príde ?
-Do dvoch dní...
-A kedy by táto vec mohla vrhnúť ďalšie semienko ?
-Ak budeme mať šťastie, do 1000 rokov.
-Ou...
-Neboj sa, teba to bude bolieť omnoho viac než to úbohé semienko.
-O, to nejde. Chcel som zachrániť svet. Ale to  sa mi už asi nepodarí...
Jožo umrel. Bol pochovaný hlboko do zeme. Ale práve keď sa už zdal, že niet nádeje, stalo sa čosi nevídané. Na celom svete padali budovy, liala sa voda a horel oheň. Príroda sa epicky zobudila a doslova vymazala neslávny odkaz ľudskej rasy.
-Ako to ? čudovali sa vedci.
-Mám to ! zahlásil jeden z nich.
-No ?
-Joža sme pochovali do zeme a semienko v ňom sa zrejme úplne nestratilo. Splnilo svoju úlohu a dostalo sa do zeme.
A tak Jožo dokázal to, čo chcel. Preslávil svoju krajinu a v novom svete bolo Slovensko hlavným, prosperujúcim štátom sveta.
A potom som sa zobudil.
 
Autor: Andrej Purkart
VIII.N
Zš Pohraničná 9, Komárno -->