To najlepšie na záver

Víťazi Envirózy, hráči zo skupiny Greenpeaces zo Strednej odbornej školy techniky a služieb na Továrnickej 1609 z Topoľčian, šli paradoxne na exkurziu ako poslední. Veď sa hovorí, že to najlepšie na záver...

Greenpeacesákov čakal 2. októbra 2014 dlhý deň, ktorý sa začal prehliadkou pevnosti v Komárne. Tento komplex fortifikačných stavieb uchvátil žiakov aj učiteľov svojou rozlohou a zaujímavou históriou. Najviac ich zaujali miestnosti, kde žili ruskí vojaci, námestie, kde sa konali nástupy a zhromaždenia vojakov, výhľad z múrov pevnosti na neďaleký prístav či pevnostné  kazematy, v ktorých sa človek môže poľahky stratiť. Novinkou v pevnosti je labyrint. Ľudia si v ňom môžu vyskúšať, aké to je byť nevidiacim a spoliehať sa iba na hmat či sluch. Žiakom sa v labyrinte páčilo. Spoznali sme to podľa hlasných výkrikov radosti..... či strachu...?

Po obede nasledovala krátka prehliadka Komárna, občerstvenie na Nádvorí Európy a presun do Strediska environmentálnej výchovy SAŽP Dropie v Zemianskej Olči. Tu všetkých príjemne prekvapila minizoo. Niektorí odvážlivci aj nakŕmili ovce, kozy či oslicu Lujzu. Zamestnanec SEV Dropie Ladislav Bíro pútavo rozprával o dropoch, krajine Žitného ostrova, bylinkovej záhradke a jeho práci. Na tomto krásnom mieste v lone prírody sa uskutočnilo aj slávnostné odovzdávanie diplomov, drobných cien a tričiek.

Exkurzia bola krásnou bodkou za prvým ročníkom Envirózy.